Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Szukam osoby która zmieni mi kolor podświetlenia

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Szukam osoby która zmieni mi kolor podświetlenia

    Zamieszczone przez krzynol
    madx32, wejdź i obejrzyj w VCDS'ie
    alarm active/inactive

    aha i pamiętaj, że w syrenkach co długo leżały może być niesprawny aku
    A aku samo można dokupic i wymienic w tych syrenach ?

  • #2
    Szukam osoby która zmieni mi kolor podświetlenia

    Witam.
    Jako że przerabiam całe podświetlenie w Octavii na niebiesko więc przyszedł czas na zegary i panel sterowania nawiewów.
    Ale to już wyższe progi jak dla mnie więc szukam firmy a najlepiej osoby która ma w tym doświadczenie i zmieni mi kolor z zielonego(orginalnego) na niebieski coś jak w borach/golfach,mam deske po lifcie,octavia ogólnie przed liftem(2000 rok).więc nie wiem czy tam są zarówki czy diody...szukam kogoś kto się nudzi najlepiej w niedzielne popołudnia tak jak ja a przy tym chciał by zarobić i zmienić mi podświetlenie na niebiesko.Najlepiej z okolic Puław,Lublina i okolice tylko w Link ewentualnie mazowieckie garwolin i okolice.
    jesli znajdzie się ktoś taki na forum lub zna taką osobę która by mi to zrobiła proszę o jakiś kontakt...dzwoniłem już do pewnej osoby ale ma roboty na 1,5 msca i po zajmowane terminy...więc szukam tutaj...
    Nic co by mnie interesowało nie znalazłem więc zakładam nowy temat.
    Należało by wymontować zegary(przy tym pomogę)
    następnie wlutować diody i nie wiem jak jest w Octavii tam są jakieś folie/plastiki kolorowe które rozpraszają światło by podświetlenie nie było punktowe jak miałem w poprzednim samochodzie??

    Pozdrawiam Łukasz
    O1 srebrny hathback 1.9 TDI 110KM
    Łukasz... https://www.facebook.com/profile.php?id=100004382645613

    Komentarz


    • #3
      lukasz16v, napisz do niego
      Forum - Octavia Club Polska

      Jest ze Śląska, ale robi mod na oryginalnych diodach i robi to bardzo profesjonalnie
      "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

      Komentarz


      • #4
        Jezeli masz zegary przed liftowe to ciężko się robi takie podświetlenie jak w golfie niebieskie skale czerwone wskazówki gdyż zegary przed liftowe mają na na wskazania paliwa i temperatury po dwie diody a w golfach są po cztery chyba że chcesz aby wszysto było na niebiesko to ok ,można też rzeźbić i dokładać listewki ale jest niezbyt zadowalający efekt ja kombinowałem i się kolory nakładały niezbyt mnie to pasowało
        Forum - Octavia Club Polska
        zobacz jak to u mnie wyglądało ale było zielony z czerwienią zdjęcia niżej oglądaj bo wyżej to już nowy efekt mojej pracy.
        ps.lubie się tym zajmować w niedzielne popołudnia ale jestem daleko od ciebie,teraz modze inne zegary i być może moje pójdą na sprzedaż . [/hide]
        jakby co posiadam kabel vag

        Komentarz


        • #5
          pablokinah, Moje zegary: (fotka w linku)

          Zapodaj.net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!
          Nie wiem chyba poliftowe?
          Deske mam już po lifcie więc zegary chyba też...no chyba że się mylę...
          Ogólnie zależało by mi na niebieskich skalach,czerwonych wskazówkach...jest nie daleko mnie jeden magik , nie wiem jakie mu wychodzą efekty i z tego co się dowiedziałęm to jedno robi a drugie psuje...wyciąga zegary,połamie wszystkie uchwyty jakie możliwe..chyba kupię 2 zegary i wyśle je w świat niech mi to ktoś łądnie zrobi Jeśli by ktoś to zrobił w miare estetycznie zapraszam do kontaktu na PW pablokinah, twoje nawet fajnie wyszły jak ktoś lubi zielony... Skoro lubisz zajmować się autem w niedzielne popołudnia to może i mi byś jakoś to ładnie wymodził oczywiście nie za free

          Pozdrawiam
          O1 srebrny hathback 1.9 TDI 110KM
          Łukasz... https://www.facebook.com/profile.php?id=100004382645613

          Komentarz


          • #6
            masz zegary przed liftowe zrobić na niebiesko z czerwonym nie problem tylko że tak jak pisałem paliwo i temperatura jest na dwóch diodach i będzie wszystko na niebiesko (ps. jak kupisz drugi licznik to trzeba będzie immo zakodować)
            jakby co posiadam kabel vag

            Komentarz


            • #7
              Masz może zdjęcie jak to wygląda wszystko na niebiesko? a jak by tak inne wskazówki np od Passata nic by to nie dało?
              O1 srebrny hathback 1.9 TDI 110KM
              Łukasz... https://www.facebook.com/profile.php?id=100004382645613

              Komentarz


              • #8
                Na niebiesko nie mam , a w liczniku pasatta jest to ładnie do ogarnięcia bo tam wszystkie wskazówki i skale mają osobne podświetlenie(bo same wskazówki nic nie dadzą tylko w dzień będą czerwone ) , jak ogarnę nowy licznik co przerabiam to do starego wstawię niebieskie diody i zrobię zdjęcie ale myślę ze tak dopiero koło niedzieli
                jakby co posiadam kabel vag

                Komentarz


                • #9
                  Właśnie wróciłem z garażu.Wyciągałem cały licznik by zobaczyć co i jak tam jest...przy okazji wymieniłem żaróweczke na światła mijania,bo już z 2 msc się do tego zbierałem aż wkoncu natrafiła się okazja...widziałem te diody SMD i doszedłem do wniosku że potrzebny mi jedynie dobry magik władający dobrze lutownicą...(sam mam w tym niewielkie doświadczenie więc nie będę próbował) czy takie diody ( Link ) były by dobre? czy jasność ich ma być mniejsza ? pablokinah, jeśli byś mógł podrzuć z alledrogo link jakie najlepiej zamówić...przy okazji co sądzicie o białych tarczach zegarów u mnie ver. 8 ?

                  Link

                  Widziałem gdzieś na forum dorobioną replike od RS-a ktos wie gdzie to mogę zrobić polećcie jakąś dobrą a w miarę niedrogą firme
                  O1 srebrny hathback 1.9 TDI 110KM
                  Łukasz... https://www.facebook.com/profile.php?id=100004382645613

                  Komentarz


                  • #10
                    Generalnie diody PLCC2 - takie oznaczenie. Ja kupowałem w Farnell

                    Komentarz


                    • #11
                      Czy te diody były by odpowiednie: Link


                      Chcę uzyskać barwe bardziej ciemno niebieską...

                      Zamówiłem diody niebieskie i na wskazówki całę moduły z diodami czerwonymi.Będę modził sam zobaczymy co z tego Link zakończe pokaże efekty.Trzymać kciuki żeby łądnie wyglądało;P
                      O1 srebrny hathback 1.9 TDI 110KM
                      Łukasz... https://www.facebook.com/profile.php?id=100004382645613

                      Komentarz


                      • #12
                        z tymi wskazówkami to raczej przesadziles . standardowo na wskazówkę sa dwie diody smd. W Twoim przypadku mozesz przedobrzyc tak ze w nocy będzie Cie to razilo. zegary w nocy szczególnie nie powinny zbyt mocno świecić ponieważ to rozprasza a dwa meczy wzrok. Dwie czerwone smd wystarcza zupełnie na te wskazówki. dodam Ci później fotkę mojego podświetlenia.

                        [ Dodano: Czw 07 Lis, 13 17:25 ]
                        ps diody z linku są ok

                        Komentarz


                        • #13
                          toomasz, Zamawiałem różne moduły będą i po 2 diody,gdyż po 2 wziełem na podświetlenie pokręteł nawiewów,wywale taki przezroczysty plastik co się tam znajduje zresztą już to zrobiłęm i tam pojdzie OK 6 diod 2 czerwone 4 niebieskie na podświetlenie całego panelu sterowania nawiewami,a mogł byś mi powiedzieć jakie diody idą do podświetlenia np przełączników sterowania szybami,regulacji lusterek itd..?
                          O1 srebrny hathback 1.9 TDI 110KM
                          Łukasz... https://www.facebook.com/profile.php?id=100004382645613

                          Komentarz


                          • #14
                            Co do przełącznikow to tam są takie same diody jak w zegarach.
                            Ponizej fotka moich zegarów, sorry za niska jakość :wink:

                            zegary

                            Komentarz


                            • #15
                              lukasz16v, ja jednak na twoim miejscu bralbym się za to sam. Sam szukałem kogoś do podswietlenia aż w końcu kupiłem lutownice z cienkim grotem i heja. Swój licznik w fabi robiłem jakieś 6 h :lol: ale następne już zajmowały mi w granicy 1h . Najlepiej kup sobie jakiś zdewastowanych licznik za grosze i na nim przelutuj kilka diod a przekonasz się jakie to proste
                              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
                              przedstawiam smerfetke

                              Komentarz


                              • #16
                                2.0-16v Michał, Lutownice jaką posiadam trochę źle mi się nią lutuję...mam taką ( Link )

                                I nie wiem czy ona była by dobra...pewnie nie za bardzo...dlatego czasami jak miałem więcej do lutowania pożyczałęm od kolegi najprostszą lutownice coś takiego

                                ( Link )

                                Dlatego jak tylko kurier przywiezie mi diody odrazu wybiore się do kolegi po lutownice może pożyczy znów tą lutownicą idzie mi całkiem nieźle choć takich diod nigdy nie lutowałem...znajomy ma licznik z anglika od Vecty C i tak mu się przerzuca więc w niedziele zawitam do neigo może pożyczy mi do nauki tam też chyba diody idą..Jeszcze takie pytanie jak usunąć stare diody,i jak wlutować nowe, tam musi być idealnie + do + / - do - tak jak np w diodach na postojówki W5W LED itp czy obojętnie którą stroną przylutujemy to i tak będzie świecić?

                                toomasz, dzięki wczoraj wieczorem rozebrałem jeszcze przełącznik od regulacji lusterek,i fakt te same diody tam szły,na początku będę lutował na nim zobaczymy jak to wyjdzie..u Ciebie fajnie to wyszło,narazie będę robił ala Golf IV czyli niebieskie tarcze czerwone wskazówki ale w przyszłości chyba również przerobie białe tarczki czerwone wskazówki..
                                O1 srebrny hathback 1.9 TDI 110KM
                                Łukasz... https://www.facebook.com/profile.php?id=100004382645613

                                Komentarz


                                • #17
                                  lukasz16v, do diod SMD tylko lutownica kolbowa jak ta yato, ale najlepiej 40W
                                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                  poprzednie modele:
                                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    NO modź i pokazuj a diody tylko plus do plusa minus do minusa na diodzie jest jeden róg delikatnie ścięty i zobacz jak jest w liczniku są różnie odwrócone i tak samo je lutuj, a usuwałem je z małymi kleszczykami (ciągnąć do góry) i lutownica kolbowa najpierw jedna strona puściła a potem druga
                                    jakby co posiadam kabel vag

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Najlepiej na płytce sobie zaznaczaj już plus flamastrem stawiając kropeczke. I pamientaj zprawdzac ścieżki
                                      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
                                      przedstawiam smerfetke

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Panowie, do lutowania diod smd jak i w ogóle elementów tej technologii powierzchniowej służy stacja lutownicza. Takowa stacja, ma najczęściej izolowany grot przez co nie ma prawa wystąpić napięcie na końcu grota( pod warunkiem, że masz stację podłączoną do gniazdka z uziemieniem) Znam przypadki, kiedy to w bardzo wrażliwej elektronice kumpel zrobił sobie spustoszenie w elektronice zegarów lutownicą kolbową zwykła...

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          toomasz, ją swoje zegary robiłem lutownica zwykła z allegrl za 14 zł.
                                          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
                                          przedstawiam smerfetke

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            ja też z allegro lutownicą za 9 zł i już zrobiłem trzy szafy wszystko ok
                                            jakby co posiadam kabel vag

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              No dzięki Panowie...przyjdą diody zacznę modzić...

                                              EDIT:

                                              Dotarły diody...pierwsze co 2 piwka aby się ręce nie trzesły po ogarniałem gdzie + gdzie - i po zaznaczałem flamastrem tak jak ktoś tam na górze napisał... i do dziełą...OK zeszło mi to jakieś 2,5 godz po "odrywać" i wlutować nowe diody co 2 diody wyciecieczka do garażu i sprawdzenie czy są dobrze wlutowane,na szczeście tylko jedną poprawiałem,OK wszystko prze lutowane (2 piwka było za mało wiec poszło 4) ,zaczełem składać to wszystko z grubsza tzn założyłem tarcze i wskazówki i znów do garażu zobaczyć jak to świeci....efekt hmm wielkie rozczarowanie (diody SMD które zamowiłem PLCC2 świeciły tak ze na ściemniaczu max świeciło tak jak na zielonych ściemniacz był na minimum,strasznie słabe światło dawały,i myślenie co dalej....na szczeście miałem też moduły,ale....jak to zamontować...i niestety trzeba było delikatnie w kilku miejscach podciąć od spodu ten biały plastik który trzyma tarczę i od spodu na sylikon po przyłapywałęm te moduły,musiałem popsuć trochę ten plastik i zrobić mały otwór na boku zegarów by wypuścić kable od modułów,nie chciałem już tego wlutowywać w licznik więc postanowiłem prąd na moduły dać z lampki podświetlenia schowka tego pod radiem,tam przeciągnełem kabel jako że tamto podświetlenie działa jak w zegarach czyli załacza się po włączeniu pozycji i reaguje na ściemniacz tam zdeydowałem się to podłączyć...:P efekt poniżej:


                                              Pierwsza próba jak to świeci:

                                              Zapodaj.net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!

                                              To również mnie przeraziło bo dość mocno świeci a na zdj to już wgl i jak wiadomo moduły miały za mało miejsca kąt padania światła trochę przy mały i wyszło jak wyszło są miejsca mniej oświetlone ale cóż jeszcze się przerobi tylko muszę dostać dobre diody...jak na moje pierwsze przerabianie takiego czegoś to i tak cieszę się że nic nie popsułem

                                              Na szczeście jest coś takiego jak ściemniacz który musiałem dać na minimum..po tym to wszystko świeci tak:

                                              Zapodaj.net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!

                                              Ale troszkę mnie poniosło i zostało mi jeszcze kilka modułów więc postanowiłem zrobić pod kolor podświetlenie pod sandał

                                              Zapodaj.net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!

                                              Efekt mojej kiepskiej pracy taki:


                                              Zapodaj.net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!

                                              Jeszcze jak mi dotrą neony wrzuce je na podświetlenie pokręteł nawiewów gdyż to będzie lepsze niż moduły,narazie tyle z racji że dzis sobota znów jest co opić,oby długo świeciło

                                              Foto kiepskiej jakości jak widać ale zawsze cos tam jest,na wskazówkach zostały te niebieskie diody,w nocy cos tam ich widać w dzień wgl,ja postanowiłem zrobić w 2 kolorach czyli CPN i tem i wskazówki ich na czerwono,prędkościomierz i obroty i ich wskazówki na niebiesko...jesli będzie cieplej i będzie chwila poprawie te mniej oświetlone miejsca.

                                              Pozdrawiam

                                              [ Dodano: Wto 19 Lis, 13 20:27 ]
                                              Wczoraj zmieniłem również podświetlenie pokręteł nawiewów...efekt poniżej na fotce.
                                              Tak jak pisałem w te wolne miejsca powkładałem neony.

                                              Zapodaj.net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!


                                              Zapodaj.net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!

                                              teraz czeka mnie zmiana radia...i tak juz miałęm zmieniać bo jechanie na AUX-ie bez przerwy bo to mi płyt nie czyta było trochę denerwujące...
                                              O1 srebrny hathback 1.9 TDI 110KM
                                              Łukasz... https://www.facebook.com/profile.php?id=100004382645613

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Witam,

                                                chciałbym do mojej Octavii zrobić podświetlenie zegarów, zielone skale i czerwone igły. Oryginalnie mam zielone, tylko lipnie słabo świecą. Czy ktoś mógłby mi podesłać jakie diody mam kupić, bo jestem nowicjuszem w tej dziedzinie a z elektryką mam tyle samo wspólnego co ksiądz w prowadzeniu tramwaju Chodzi mi o to, żeby mocniej to świeciło i bardziej na zielono i żeby igły były ładne czerwone tak jak np. w Focusie.

                                                [ Dodano: Pon 10 Mar, 14 22:11 ]
                                                lukasz16v, Twoje zegary bardzo ładnie wyszły, chciałbym też niebieskie podświetlanie, ale już niestety mam zielonego Clariona i mi nie będzie pasowało

                                                Podświetlałeś może przyciski sterowania podgrzewanych foteli, podgrzewania tylnej szyby, wlewu paliwa, sterowania lusterkami i szybami ?
                                                Skoda Octavia 01
                                                1.9 TDI 110KM AHF
                                                SLX

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Jeżeli masz auto przed liftem a chyba tak jest to aby igły w paliwie i temperaturze zrobić czerwone to trzeba rzeźbić i trochę kombinować gdyż tam są tylko dwie diody i oświetlają igły i tarcze , ja kombinowałem i w końcu założyłem licznik z passata mam zdjęcia temacie mojego auta jak co to luknij
                                                  jakby co posiadam kabel vag

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X